Aktualności
Siatkarze PG 5 zdobyli złoty medal mistrzostw województwa, dziewczęta z PG 6 wywalczyły srebro
2018-03-12

W Piaskach rozegrano Finał Wojewódzki w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Bardzo dobrze spisali się w nim siatkarze Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Białej Podlaskiej. Podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów okazali się najlepsi w województwie zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa. Równie dobrze spisały się zawodniczki PG 6, które zgarnęły brązowy medal.

W turnieju finałowym wśród chłopców uczestniczyły reprezentacje sześciu gimnazjów (mistrzów rejonu) podzielonych na dwie grupy. Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej nasi zawodnicy pokonali po 2:0 gimnazjalistów z Kraśnika i Nałęczowa i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężyło gimnazjum nr 18 w Lublinie i to był nasz przeciwnik w walce o złoto. Mecz finałowy był niezwykle zacięty i emocjonujący, dopiero tie-brek zadecydował o zwycięstwie siatkarzy z Białej Podlaskiej - 2:1 (25:22, 18:25, 15:12).

Złoto wywalczyli uczniowie klasy sportowej 3 a i 2a: Rafał Żurawski – kapitan zespołu, Karol Kupiński, Tomasz Garbowicz, Mateusz Ossowski, Michał Mirosławski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Adrian Kulawiec, Damian Langowski, Dawid Drąg, Igor Bobruk, Patryk Pykacz, Jakub Gawęda.

Bialscy siatkarze będą reprezentowali województwo lubelskie w zawodach ogólnopolskich (OIMS) i powalczą o miano najlepszych w kraju. Ich przeciwnikami będą mistrzowie piętnastu województw.

Nasze dziewczęta walczyły z mistrzyniami sześciu rejonów naszego województwa. Podopieczne Izabeli Łukaszuk wywalczyły srebrny medal pokoknując gimnazjum z Lublina i z Tomaszowa Lubelskiego, by w walce o pierwsze miejsce ulec gimnazjalistkom ze Świdnika.

Dziewczyny z Osiedla Jagiellońskiego grały w składzie: Julia Hałabuda, Julia Ulaniuk, Stella Łukaszuk, Weronika Charkiewicz, Gabriela Pomorska, Małgorzata Kurasińska, Karolina Iwaniuk, Alicja Grodzicka, Oliwia Klimiuk, Aleksandra Drobek, Weronika Gryta, Joanna Pyrka, Julia Kozik, trener - Izabela Łukaszuk.

Pozostałe aktualności

Siatkarskie sukcesy Jagiellończyka. Mamy awans do półfinału mistrzostw Polski!
2018-06-18

Siatkarki UKS Jagiellończyk wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetek. Organizatorem Mistrzostw Województwa był Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie. W turnieju wzięło udział 11 zespołów. Pucharowy system rozgrywek jest bardzo trudny dla zawodniczek walczących nie tylko z przeciwnikiem, ale także z wiatrem, słońcem, parzącym w stopy piachem.

Ostatnia droga Romana Kłosowskiego
2018-06-15

Pogrzeb Honorowego Obywatela Białej Podlaskiej, Romana Kłosowskiego, który zmarł w wieku 89 lat w poniedziałek 11 czerwca odbędzie się w najbliższy poniedziałek 18 czerwca o godzinie 13.00 na...

Bialski ŚDS świętował 20-lecie działalności!
2018-06-15

Bialski ŚDS działa od maja 1998 roku. Do grudnia 2006r. ŚDS funkcjonował w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od stycznia 2007 roku prowadzenie ŚDS przejął Caritas Diecezji Siedleckiej.

Przegląd ostatnich wydarzeń w bialskich bibliotekach
2018-06-15

Detektywistyczna Noc Bibliotek, spotkanie z Elżbietą Olszewską oraz wielkie czytanie dzieciom przez znane bialczanki - to tylko niektóre wydarzenia zorganizowane ostatnio przez bialskie biblioteki.

Szpilki znów na trasie. Druga edycja nietypowego biegu
2018-06-15

Już 30 czerwca w Białej Podlaskiej odbędzie się po raz drugi bieg w szpilkach - zarówno  dla kobiet jak i mężczyzn. Warunkiem jest założenie szpilek o wysokości obcasa minimum 7 centymetrów, co tuż przed biegiem sprawdzi specjalna komisja.