Aktualności
Siatkarze PG 5 zdobyli złoty medal mistrzostw województwa, dziewczęta z PG 6 wywalczyły srebro
2018-03-12

W Piaskach rozegrano Finał Wojewódzki w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Bardzo dobrze spisali się w nim siatkarze Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Białej Podlaskiej. Podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów okazali się najlepsi w województwie zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa. Równie dobrze spisały się zawodniczki PG 6, które zgarnęły brązowy medal.

W turnieju finałowym wśród chłopców uczestniczyły reprezentacje sześciu gimnazjów (mistrzów rejonu) podzielonych na dwie grupy. Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej nasi zawodnicy pokonali po 2:0 gimnazjalistów z Kraśnika i Nałęczowa i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężyło gimnazjum nr 18 w Lublinie i to był nasz przeciwnik w walce o złoto. Mecz finałowy był niezwykle zacięty i emocjonujący, dopiero tie-brek zadecydował o zwycięstwie siatkarzy z Białej Podlaskiej - 2:1 (25:22, 18:25, 15:12).

Złoto wywalczyli uczniowie klasy sportowej 3 a i 2a: Rafał Żurawski – kapitan zespołu, Karol Kupiński, Tomasz Garbowicz, Mateusz Ossowski, Michał Mirosławski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Adrian Kulawiec, Damian Langowski, Dawid Drąg, Igor Bobruk, Patryk Pykacz, Jakub Gawęda.

Bialscy siatkarze będą reprezentowali województwo lubelskie w zawodach ogólnopolskich (OIMS) i powalczą o miano najlepszych w kraju. Ich przeciwnikami będą mistrzowie piętnastu województw.

Nasze dziewczęta walczyły z mistrzyniami sześciu rejonów naszego województwa. Podopieczne Izabeli Łukaszuk wywalczyły srebrny medal pokoknując gimnazjum z Lublina i z Tomaszowa Lubelskiego, by w walce o pierwsze miejsce ulec gimnazjalistkom ze Świdnika.

Dziewczyny z Osiedla Jagiellońskiego grały w składzie: Julia Hałabuda, Julia Ulaniuk, Stella Łukaszuk, Weronika Charkiewicz, Gabriela Pomorska, Małgorzata Kurasińska, Karolina Iwaniuk, Alicja Grodzicka, Oliwia Klimiuk, Aleksandra Drobek, Weronika Gryta, Joanna Pyrka, Julia Kozik, trener - Izabela Łukaszuk.

Pozostałe aktualności

Prezydent wraz z dziećmi ozdobił świąteczne drzewko w urzędzie miasta
2018-12-07

Michał Litwiniuk wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 13 przystroił bombkami i kolorowymi łańcuchami drzewko, które będzie towarzyszło w okresie świątecznym mieszkańcom w sali obsługi urzędu miasta. Oprócz przyozdabiania choinki prezydent najpierw wysłuchał występu przedszkolaków, a następnie sam zagrał i zaśpiewał z nimi znane kolędy.

Wolontariusze obchodzili w urzędzie miasta swoje święto (WIDEO)
2018-12-07

Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej obchodziło Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W mieście działa ponad 100 osób w różnych wieku: od 16 do 80 roku życia. Wsparcie to najczęściej zakupy i pomoc dla osób niepełnosprawnych i samotnych.

Mistrzostwa województwa: kadeci z kompletem zwycięstw, juniorzy z jedną porażką
2018-12-06

Zakończyła się I runda młodzieżowych rozgrywek o mistrzostwo województwa w piłce siatkowej chłopców. Uczniowie klas sportowych i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, występujący w barwach UKS „Serbinów” Biała Podlaska tradycyjnie od lat zajmują czołowe lokaty.

Sukcesy młodych karateków na mistrzostwach Polski w Zambrowie
2018-12-05

1 grudnia w Zambrowie odbyły się VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate International Budokai. W zawodach wzięło udział ok. 258 zawodników z kraju i zagranicy. Bialski Klub reprezentowało 17 zawodników, którzy zajęli ostatecznie bardzo wysokie miejsca.