Aktualności
W sobotę zagraliśmy dla Kamila
2019-03-11

9 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się charytatywna impreza sportowa „Gramy dla Kamila”. Jej inicjatorem był Klub Biegacza Biała Biega, prezydent Miasta Biała Podlaska objął ją patronatem. Michał Litwiniuk i cała jego rodzina aktywnie uczestniczyli w imprezie. Akcja miała na celu zebranie funduszy na leczenie chorego na chorobę nowotworową Kamila Janika, syna Małgosi i Marka – członków Klubu Biała Biega.

Mecz drużyn: Kamila i Klubu Biegacza Biała Biega po zażartej sportowej walce zawodników obojga płci  zakończył się wynikiem 9:9 oraz remisem w rzutach karnych. Drugą konkurencją był bieg na 101 metrów w płetwach. Wygrał go Maciej Adamczyk z wynikiem 10,72 sek.

Ale nie tylko sportowe zmagania przygotowali organizatorzy. Zuzia Janik, siostra Kamila, bialski talent i perełka, zaśpiewała przy akompaniamencie  gitarzysty Kacpra Trocewicza. Zachwyciły też pokazy taneczne dzieci i młodzieży z grupy Kontra trenowanej przez Dorotę Kowalczyk. Rodzina i przyjaciele Kamila przygotowali słodkości dla widowni.

Sponsorami akcji były firmy:

Bakkalvita
Vikking
Telbial
JB Multimedia.

Zebrano ponad 7200 zł.

W sobotę bialczanie razem ruszyli, by wesprzeć Kamila. Codziennie trzymają kciuki, by szybko wrócił do zdrowia.

Foto: Andrzej Jędryczkowski

Pozostałe artykuły

Wyróżnienie dla Białej Podlaskiej za działania na rzecz ekonomii społecznej
2019-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska została wyróżniona w konkursie „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Została nominowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Doceniono aktywne wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej  w Białej Podlaskiej. Wyróżnienie prezydent Michał Litwiniuk odebrał 18 marca.

Wspólnie na rzecz integracji społecznej i promocji postaw patriotycznych
2019-03-20

Prezydent Michał Litwiniuk i delegaci Koła nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ będą podejmować wspólne działania na rzecz budowania patriotycznych postaw wśród młodzieży bialskich szkół w oparciu o tradycję i historię polskiego oręża. Dzień Weterana w tym roku wpisuje się w obchody Dni Białej Podlaskiej.

Upamiętnienie uczniów tajnego nauczania rozstrzelanych w marcu 1944 r.
2019-03-18

W niedzielę 17 marca naczelnik Wydziału Edukacji dr Stanisław Romanowski, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego Ireneusz Szubarczyk oraz przedstawiciele licealistów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanie w marcu 1944 r. uczniów tajnego nauczania. Tablica znajduje się przy kościele św. Antoniego. Rozstrzelani należeli do partyzanckiego oddziału Konfederacji Narodu.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy w Alu Team
2019-03-15

14 marca przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazali właścicielom firmy AluTeam Polska, Horstowi i Thomasowi Schneiderom,  Decyzję o wsparciu przedsiębiorcy...

Kompleksowa pomoc dla bezdomnych
2019-03-15

Miasto Biała Podlaska w partnerstwie z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie przygotowują się do realizacji projektu "Mój dom - kompleksowy program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.