Aktualności
Kolejna jazzowa uczta. Gwiazdy z Polski i USA zagrają w Białej Podlaskiej
2017-02-06
Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na koncert wybitnej wokalistki jazzowej Ewy Urygi & New York Jazz Collective z udziałem m.in. światowej sławy nowojorskiego pianisty Marka Soskina, profesora The Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Występ odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 20.30.

Program koncertu będzie oparty na płycie „Ballads for Ella” nagranej przez Ewę Urygę w Nowym Jorku z udziałem m.in. Marka Soskina, którą dedykowała Elli Fitzgerald z okazji 100-lecia urodzin.

Oprócz popularnej wokalistki na scenie zobaczymy ponadto znakomitą perkusistkę Dorotę Piotrowską, od lat mieszkającą w Nowym Jorku i grającą z topowymi amerykańskimi muzykami. Przy fortepianie zaprezentuje się z kolei Mark Soskin - jeden z najbardziej cenionych pianistów jazzowych na świecie. Absolwent słynnej uczelni The Berklee College of Music na wydziale kompozycji i aranżacji. Skład uzupełni znany bialski muzyk Jarosław Michaluk na kontrabasie, od lat współpracujący z wieloma cenionymi muzykami jazzowymi.

Podczas koncertu będzie możliwość wysłuchania przepięknych tematów jazzowych takich ja: „Stars of Alabama”, „The man I love”, „Lush life” czy „Black Coffee”. Bilety w cenie 40 zł można kupować w Verona Cafe.

Pozostałe aktualności

Przebywanie na lotnisku bez zezwolenia grozi niebezpieczeństwem
2017-05-26

Na bialskim lotnisku dzieje się coraz więcej. Od maja do firmy BB Aero, która wcześniej prowadziła tutaj szkolenia, dołączył Aeroklub PLL LOT. Dzięki temu możliwe stało się odpowiednie wykorzystanie potencjału lotniska. Jednak taka sytuacja wiąże się również z zapewnieniem odpowiednich warunków bezpieczeństwa, do których powinni dostosować się mieszkańcy Białej Podlaskiej w trosce o własne zdrowie.

Bialczanin wystąpi w festiwalu organizowanym przez Annę Dymną
2017-05-26

13-letni Bartek Peszuk zaśpiewa na krakowskim rynku w duecie z Kasią Cerekwicką. Występ będzie transmitowany na żywo w niedzielę 4 czerwca w TVP 2. Bialczanin znalazł się w ścisłym gronie 12 wokalistów z całej Polski, wyłonionych spośród 219 zgłoszeń Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Na co dzień pracuje z instruktorem śpiewu Ireneuszem Parafiniukiem w Klubie Kultury "Piast" Bialskiego Centrum Kultury.

Seniorzy z „Piasta” na podium regionalnego konkursu
2017-05-26

Zespół „Chłopcy z Wrzosa” działający w Klubie Kultury „Piast” Bialskiego Centrum Kultury wywalczył trzecie miejsce w Regionalnym Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów „Wiecznie Młodzi”. Bialski zespół rywalizował w Siedlcach z dwudziestoma zespołami z całej Polski.

Wyjątkowa wystawa portretów Radziwiłłów w bialskim muzeum (WIDEO)
2017-05-26

W oficynie zachodniej otworzono ekspozycję portretów rodu Radziwiłłów. Eksponaty pochodzą z kolekcji księcia Macieja Radziwiłła, który osobiście wziął udział w wernisażu. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w sobotę podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

W „Trójce” obchodzono Dzień Patrona
2017-05-25

23 maja był wyjątkowym dniem dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3. Tego dnia bialska placówka obchodziła święto patronki - Marii Konopnickiej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i duchowieństwa, wręczono także nagrody laureatom konkursów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.