Aktualności
Pomóżmy Dawidkowi podczas festiwalu im. B. Kaczyńskiego!
2018-09-19

Startujący w niedzielę o godz. 18.00 w hali AWF Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. B. Kaczyńskiego będzie nie tylko ucztą artystyczną ale również okazją do włączenia się w akcję charytatywną. Prezydent Dariusz Stefaniuk zachęca do wsparcia 8-letniego Dawidka, cierpiący na porażenie mózgowe. Podczas koncertów szukajmy wolontariuszy z puszkami!

Wiadomość o chorobie syna była szokiem dla rodziców. Dawid nie urodził się chory ale od razu trafił na oddział neonatologii w ciężkim stanie. Po badaniach w warszaskim Centrum Zdrowia Dziecka okazało się, że syn nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Rodziców poinformowano nawet, że Dawid nie będzie ani słyszał, ani widział. Okrutna diagnoza na szczęście się nie spełniła.

Z czasem okazało się, że pierwsza diagnoza lekarzy była chybiona. Rodzice przez 4 lata leczyli inną chorobę, niż ta, na którą cierpi dziecko.

Po właściwym zdiagnozowaniu choroby, odpowiednich lekach i zmianie ćwiczeć przyszły efekty. Dawidek wreszcie stanął na nogi. Jednak przed nim i rodzicami wciąż ogrom pracy. Ogromna nadzieja to kosztowne leczenie komórkami macierzystymi.

Na pierwsze podanie komórek trzeba było przeznaczyć 12 tysięcy złotych. Na kolejne – każdorazowo 10 tys. zł. Nasz synek potrzebuje jeszcze trzech takich dawek. Uzbieranie tej sumy jest tym trudniejsze, bo rodzina jest duża - Dawid ma dwie starsze siostry u dwóch braci.

- Naszym największym marzeniem jest to, aby nasz syn miał lepszy start w życiu. Żeby nikt nigdy nie wytykał go palcami i mógł żyć jak każdy inny człowiek. W tym momencie nawet najmniejszy postęp i nowa umiejętność jest dla nas prawdziwą iskierką nadziei. Nadziei na to, że po leczeniu może być jeszcze lepiej - mówią rodzice 8-letniego chłopca.

Pomóżmy Dawidkowi w trakcie Festiwalu Dziedzictwa Narodowego. Na trzech koncertach: 23, 26 i 30 września oraz na wydarzeniach towarzyszących, będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Nie bądźmy obojętni, wrzućmy nawet symboliczną złotówkę!

Pozostałe aktualności

Prezydent wraz z dziećmi ozdobił świąteczne drzewko w urzędzie miasta
2018-12-07

Michał Litwiniuk wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 13 przystroił bombkami i kolorowymi łańcuchami drzewko, które będzie towarzyszło w okresie świątecznym mieszkańcom w sali obsługi urzędu miasta. Oprócz przyozdabiania choinki prezydent najpierw wysłuchał występu przedszkolaków, a następnie sam zagrał i zaśpiewał z nimi znane kolędy.

Wolontariusze obchodzili w urzędzie miasta swoje święto (WIDEO)
2018-12-07

Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej obchodziło Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W mieście działa ponad 100 osób w różnych wieku: od 16 do 80 roku życia. Wsparcie to najczęściej zakupy i pomoc dla osób niepełnosprawnych i samotnych.

Mistrzostwa województwa: kadeci z kompletem zwycięstw, juniorzy z jedną porażką
2018-12-06

Zakończyła się I runda młodzieżowych rozgrywek o mistrzostwo województwa w piłce siatkowej chłopców. Uczniowie klas sportowych i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, występujący w barwach UKS „Serbinów” Biała Podlaska tradycyjnie od lat zajmują czołowe lokaty.

Sukcesy młodych karateków na mistrzostwach Polski w Zambrowie
2018-12-05

1 grudnia w Zambrowie odbyły się VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate International Budokai. W zawodach wzięło udział ok. 258 zawodników z kraju i zagranicy. Bialski Klub reprezentowało 17 zawodników, którzy zajęli ostatecznie bardzo wysokie miejsca.

Laureaci konkursów zwiedzili stolicę śladami Józefa Piłsudskiego
2018-12-05

29 listopada laureaci konkursów związanych z rokiem 100-lecia Niepodległości uczestniczyli w wycieczce do Warszawy śladami Józefa Piłsudskiego. Odbyli spacer po stolicy śladami Marszałka z dnia 11 listopada 1918 roku.Inicjatorem i organizatorem wyjazdu było Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.