Aktualności
Pomóżmy Dawidkowi podczas festiwalu im. B. Kaczyńskiego!
2018-09-19

Startujący w niedzielę o godz. 18.00 w hali AWF Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. B. Kaczyńskiego będzie nie tylko ucztą artystyczną ale również okazją do włączenia się w akcję charytatywną. Prezydent Dariusz Stefaniuk zachęca do wsparcia 8-letniego Dawidka, cierpiący na porażenie mózgowe. Podczas koncertów szukajmy wolontariuszy z puszkami!

Wiadomość o chorobie syna była szokiem dla rodziców. Dawid nie urodził się chory ale od razu trafił na oddział neonatologii w ciężkim stanie. Po badaniach w warszaskim Centrum Zdrowia Dziecka okazało się, że syn nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Rodziców poinformowano nawet, że Dawid nie będzie ani słyszał, ani widział. Okrutna diagnoza na szczęście się nie spełniła.

Z czasem okazało się, że pierwsza diagnoza lekarzy była chybiona. Rodzice przez 4 lata leczyli inną chorobę, niż ta, na którą cierpi dziecko.

Po właściwym zdiagnozowaniu choroby, odpowiednich lekach i zmianie ćwiczeć przyszły efekty. Dawidek wreszcie stanął na nogi. Jednak przed nim i rodzicami wciąż ogrom pracy. Ogromna nadzieja to kosztowne leczenie komórkami macierzystymi.

Na pierwsze podanie komórek trzeba było przeznaczyć 12 tysięcy złotych. Na kolejne – każdorazowo 10 tys. zł. Nasz synek potrzebuje jeszcze trzech takich dawek. Uzbieranie tej sumy jest tym trudniejsze, bo rodzina jest duża - Dawid ma dwie starsze siostry u dwóch braci.

- Naszym największym marzeniem jest to, aby nasz syn miał lepszy start w życiu. Żeby nikt nigdy nie wytykał go palcami i mógł żyć jak każdy inny człowiek. W tym momencie nawet najmniejszy postęp i nowa umiejętność jest dla nas prawdziwą iskierką nadziei. Nadziei na to, że po leczeniu może być jeszcze lepiej - mówią rodzice 8-letniego chłopca.

Pomóżmy Dawidkowi w trakcie Festiwalu Dziedzictwa Narodowego. Na trzech koncertach: 23, 26 i 30 września oraz na wydarzeniach towarzyszących, będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Nie bądźmy obojętni, wrzućmy nawet symboliczną złotówkę!

Pozostałe aktualności

Rusza 3. etap przebudowy Warszawskiej. Sprawdź objazdy!
2018-10-19

W związku z rozpoczęciem 3 etapu robót na ul. Warszawskiej od 22 października do 16 listopada zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ulicy od zjazdu do „Caritas” (Warszawska 15) do skrzyżowania z ul. Kusocińskiego oraz skrzyżowanie z ul. Spółdzielczą.

Już w niedzielę wybory samorządowe! Sprawdź gdzie i kiedy można zagłosować
2018-10-19

W najbliższą niedzielę 21 października zadecydujemy o przyszłości Białej Podlaskiej, regionu i województwa. Zagłosujemy na prezydentów, radnych miasta i województwa. Lokale wyborcze otworzą się o 7:00 a zamkną o godz. 21:00. W naszym mieście zagłosujemy w 29 obwodach, w tym w szpitalu i zakładzie karnym.

Kolejny międzynarodowe projekt w Staszicu
2018-10-18

Po raz kolejny IV Liceum Ogólnokształcące gościło u siebie zagranicznych studentów w ramach projektu AIESEC. Erandi Udageachchi ze Sri Lanki oraz Shujun Wang z Chin przez tydzień opowiadały uczniom o kulturze i obyczajowości swoich krajów oraz uczyły podstawowych zwrotów po chińsku oraz syngalesku.

Rusza budowa nowych dróg o które zabiegali mieszkańcy
2018-10-18

Ulica Zagajnikowa na osiedlu Pieńki oraz ul. Fieldorfa, na którą czekają mieszkańcy nowo powstającego osiedla - miasto rozpoczyna nowe inwestycje drogowe, które będą zrealizowane jeszcze w tym roku. Wykonanie obu nawierzchni będzie kosztowało blisko 700 tys. zł.

Współpraca transgraniczna. Biała i Brześć z kolejnym porozumieniem (WIDEO)
2018-10-18

Partnerskie miasta tym razem podpisały umowę dotyczącą współpracy przy 10 imprezach kulturalnych, odbywających się po obu stronach granicy. To kontynuacja wyjątkowo udanej współpracy, która zaowocowała m.in. drogowym projektem transgranicznym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.