Aktualności
Pomóżmy Dawidkowi podczas festiwalu im. B. Kaczyńskiego!
2018-09-19

Startujący w niedzielę o godz. 18.00 w hali AWF Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. B. Kaczyńskiego będzie nie tylko ucztą artystyczną ale również okazją do włączenia się w akcję charytatywną. Prezydent Dariusz Stefaniuk zachęca do wsparcia 8-letniego Dawidka, cierpiący na porażenie mózgowe. Podczas koncertów szukajmy wolontariuszy z puszkami!

Wiadomość o chorobie syna była szokiem dla rodziców. Dawid nie urodził się chory ale od razu trafił na oddział neonatologii w ciężkim stanie. Po badaniach w warszaskim Centrum Zdrowia Dziecka okazało się, że syn nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Rodziców poinformowano nawet, że Dawid nie będzie ani słyszał, ani widział. Okrutna diagnoza na szczęście się nie spełniła.

Z czasem okazało się, że pierwsza diagnoza lekarzy była chybiona. Rodzice przez 4 lata leczyli inną chorobę, niż ta, na którą cierpi dziecko.

Po właściwym zdiagnozowaniu choroby, odpowiednich lekach i zmianie ćwiczeć przyszły efekty. Dawidek wreszcie stanął na nogi. Jednak przed nim i rodzicami wciąż ogrom pracy. Ogromna nadzieja to kosztowne leczenie komórkami macierzystymi.

Na pierwsze podanie komórek trzeba było przeznaczyć 12 tysięcy złotych. Na kolejne – każdorazowo 10 tys. zł. Nasz synek potrzebuje jeszcze trzech takich dawek. Uzbieranie tej sumy jest tym trudniejsze, bo rodzina jest duża - Dawid ma dwie starsze siostry u dwóch braci.

- Naszym największym marzeniem jest to, aby nasz syn miał lepszy start w życiu. Żeby nikt nigdy nie wytykał go palcami i mógł żyć jak każdy inny człowiek. W tym momencie nawet najmniejszy postęp i nowa umiejętność jest dla nas prawdziwą iskierką nadziei. Nadziei na to, że po leczeniu może być jeszcze lepiej - mówią rodzice 8-letniego chłopca.

Pomóżmy Dawidkowi w trakcie Festiwalu Dziedzictwa Narodowego. Na trzech koncertach: 23, 26 i 30 września oraz na wydarzeniach towarzyszących, będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Nie bądźmy obojętni, wrzućmy nawet symboliczną złotówkę!

Pozostałe aktualności

Zakład Karny w Białej Podlaskiej istnieje już od 120 lat
2019-02-18

Święto Służby Więziennej jest uroczyście obchodzone w całym kraju. Wielokrotnie podkreśla się przy tej okazji, że działania funkcjonariuszy nie są na co dzień widoczne – i tym bardziej należy...

W sobotę 16 lutego bialczanie uczczą pamięć Jana Olszewskiego
2019-02-15

Od północy z czwartku na piątek do godz. 19.00 w sobotę 16 lutego trwa w Polsce żałoba narodowa. Jak w całym kraju, tak i na budynku Urzędu Miasta Biała Podlaska flaga została opuszczona do połowy masztu. W dniu 16 lutego 2019 roku o godz. 11.00

Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji w parku Radziwiłłowskim
2019-02-15

Prezydent Michał Litwiniuk i przedstawiciele firmy PW Bialbud z Białej Podlaskiej

23 marca odbędą się eliminacje do III Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej
2019-02-14

Prezydent Michał Litwiniuk objął konkurs honorowym patronatem. Pomysł festiwalu nawiązuje do niezapomnianej roli, jaką odegrały Legiony Polskie w dziejach naszego narodu.

Za półtora roku bialczanie będą spacerować i jeździć nową ścieżką pieszo-rowerową
2019-02-13

12 lutego prezydent Michał Litwiniuk oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisali umowę  na dofinansowanie projektu „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych”. To bardzo oczekiwana inwestycja. W niemal 85% jest finansowana ze środków Unii Europejskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.