Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...
Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zorganizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to stanowi część programu edukacji powszechnej, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Wojewodą Lubelskim Krzysztofem Komorskim, mającego na celu wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w obszarze obrony cywilnej.
Podczas pikniku mieszkańcy miasta mieli okazję zdobyć cenną wiedzę teoretyczną oraz praktycznie przećwiczyć kluczowe czynności ratujące życie. Pod okiem profesjonalnych instruktorów i przedstawicieli służb ratowniczych szkolono się m.in. z zakresu oceny bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, prawidłowego wzywania służb, sprawdzania przytomności poszkodowanego, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).
W akcję edukacyjną aktywnie włączyły się liczne formacje i instytucje:
-
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej,
-
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
-
Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej,
-
Komenda Miejska Policji,
-
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej,
-
Polski Czerwony Krzyż,
-
Straż Miejska.
Z przedstawicielami wszystkich zaangażowanych jednostek oraz uczestnikami treningu spotkał się na Placu Wolności prezydent miasta Michał Litwiniuk, dziękując służbom za profesjonalne przygotowanie stanowisk edukacyjnych, a mieszkańcom za liczną obecność i chęć podnoszenia swoich umiejętności ratowniczych.
Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...





