Dzień Strażaka w Białej Podlaskiej
2025-05-19
Święto Strażaków obchodzone było w bialskiej komendzie PSP 15 maja. Była to okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie oraz podziękowania za codzienną służbę.
Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Bialskiej obchodzony był Podczas jubileuszu prezydent miasta Michał Litwiniuk wręczył na ręce przewodniczącej Krystyny Olszańskiej Nagrodę Jubileuszową, a dr. Dorocie Karwcakiej, która współtworzyła UTW - Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.
Spotkanie uświetnił występ Big Biała Band z Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina pod batutą pana Waldemara Robaka oraz c hór Apasjonata pod kierownictwem pana Waldemara Mazura.
Święto Strażaków obchodzone było w bialskiej komendzie PSP 15 maja. Była to okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie oraz podziękowania za codzienną służbę.
BLUE RUN – Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu odbędzie się już 21 maja o godz. 17:00. Miejscem startu będzie założenie zamkowo-parkowe Radziwiłłów.
W sobotę (17 maja) do późnych godzin nocnych mieszkańcy mogli zupełnie za darmo zwiedzać wystawy dostępne w Muzeum Południowego Podlasia, a to za sprawą obchodzonej w całej Polsce Nocy Muzeów.
26. odsłona Bialskich Dni Książki Dziecięcej właśnie startuje. Wydarzenia w ramach XXVI Bialskich Dni Książki Dziecięcej objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.