Aktualności
Przypomną klasyczną sagę Gwiezdnych wojen
2016-01-26
W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie bialskich szkół średnich tworzą projekt „Kulturalny Atak Białej”. Ma on pokazać pozytywny wpływ kultury na funkcjonowanie człowieka i zachęcić bialczan do korzystania z wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

Dzięki współpracy licealistów z Biblioteką Barwną i Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki Biały Kruk w najbliższą sobotę, 30 stycznia, będzie można przenieść się do świata stworzonego przez George’a Lucasa.

W południe w Bibliotece Barwnej rozpocznie się prelekcja Pawła Wojtiuka „Czy moc ma strony”, a od godziny 18.00 do północy będzie trwał maraton Starej Trylogii Gwiezdnych Wojen.

Nawet jeśli ktoś nie jest fanem gwiezdnej sagi i hasła „niech moc będzie z Tobą”, to na pewno warto dać się ponieść mocy kultury. Kolejna szansa będzie 13 lutego za sprawą cyklu prelekcji o współczesnych zjawiskach kulturowych, przygotowanych przez młodzież.



Pozostałe artykuły

Dzień Strażaka w Białej Podlaskiej
2025-05-19

Święto Strażaków obchodzone było w bialskiej komendzie PSP 15 maja. Była to okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie oraz podziękowania za codzienną służbę.

Blue Run - Bieg Świadomości Autyzmu
2025-05-19

BLUE RUN – Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu odbędzie się już 21 maja o godz. 17:00. Miejscem startu będzie założenie zamkowo-parkowe Radziwiłłów.

Noc Muzeów 2025 za nami!
2025-05-19

W sobotę (17 maja) do późnych godzin nocnych mieszkańcy mogli zupełnie za darmo zwiedzać wystawy dostępne w Muzeum Południowego Podlasia, a to za sprawą obchodzonej w całej Polsce Nocy Muzeów.

20 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Bialskiej
2025-05-19

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Bialskiej obchodzony był Podczas jubileuszu prezydent miasta Michał Litwiniuk wręczył na ręce przewodniczącej Krystyny Olszańskiej Nagrodę...

Bialskie Dni Książki Dziecięcej startują!
2025-05-15

26. odsłona Bialskich Dni Książki Dziecięcej właśnie startuje. Wydarzenia w ramach XXVI Bialskich Dni Książki Dziecięcej objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.