Aktualności

Uczcili rocznicę przełomowego wydarzenia w historii Polski
2017-09-01

Prezydent Dariusz Stefaniuk w towarzystwie zastępcy i Marka Pniewskiego, przewodniczącego bialskiego oddziału Solidarności, złożyli kwiaty przy pomniku Solidarności. Okazją była kolejna rocznica porozumień sierpniowych i jednocześnie powstanie NSZZ Solidarność.

- Jest to nasza wielka powinność i zadanie aby przypominać młodemu pokoleniu o wydarzeniach, które na trwałe zmieniły polską rzeczywistość. Po raz pierwszy składaliśmy kwiaty również pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, który przez większość życia był związany z Solidarnością – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk.

Porozumienia sierpniowe były czterema dokumentami, podpisanymi przez rząd PRL z komitetami strajkowymi powstałymi w 1980. Porozumienia zakończyły wydarzenia sierpnia 1980, a w ich efekcie dopuszczono założenie NSZZ Solidarność.

Pozostałe artykuły

Inicjatywa „Rowerowa Stolica Polski”

W dniu 3 kwietnia 2026 r. (Wielki Piątek)

Wszystko, co kojarzy się ze zbliżającymi się świętami, można było znaleźć na  Jarmarku Wielkanocnym

2 kwietnia 2005 r. odszedł Jan Paweł II.

W minioną sobotę malownicze założenie zamkowo-parkowe Radziwiłłów stało się areną sportowych zmagań podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16 w Biegach Przełajowych

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.