Aktualności

Autostrada do Białej Podlaskiej coraz bliżej! Ruszył pierwszy przetarg
2018-02-21

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie elementów koncepcji programowej budowy odcinka A2 z Siedlec do Białej Podlaskiej. To kolejny poważny krok do budowy trasy, wyczekiwanej przez bialczan od wielu lat. Odcinek o długości ponad 60 km przebiega od obwodnicy Siedlec do węzła Cicibór pod Białą Podlaską.

Kilka miesięcy temu dobrą wiadomością o planach powstania autostrady do Białej Podlaskiej dzielił się prezydent Dariusz Stefaniuk i senator Grzegorz Bierecki. Pierwotnie zakładano realizację inwestycji tylko do Międzyrzeca Podlaskiego.

Pierwszy przetarg oprócz koncepcji programowej zakłada również opracowanie dokumentacji, zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Droga będzie przebiegać przez gminy Siedlce, miasto Siedlce, Wiśniew, Zbuczyn, Mordy, Międzyrzec Podlaski, Huszlew, Biała Podlaska a jej budowę zaplanowano na lata 2022-2024. Termin składania ofert w postępowaniu wyznaczono na 29 marca tego roku.

Szacunkowy łączny koszt budowy A2 z Siedlec do Białej Podlaskiej (po wliczeniu dokumentacji i wykupu gruntów) wynosi 2,96 mld zł.

Pozostałe artykuły

Inicjatywa „Rowerowa Stolica Polski”

W dniu 3 kwietnia 2026 r. (Wielki Piątek)

Wszystko, co kojarzy się ze zbliżającymi się świętami, można było znaleźć na  Jarmarku Wielkanocnym

2 kwietnia 2005 r. odszedł Jan Paweł II.

W minioną sobotę malownicze założenie zamkowo-parkowe Radziwiłłów stało się areną sportowych zmagań podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16 w Biegach Przełajowych

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.