Aktualności

Kościół będzie piękny! Trwa budowa nowej bialskiej świątyni
2018-05-09

Kościół pw św. Michała Archanioła powstaje przy ul. Pokoju. Postępy prac prezentował prezydentowi Białej Podlaskiej ks. Henryk Jakubowicz. Okazją do spotkania była m.in. zapowiedź wyjątkowego wydarzenia - na początku czerwca do Białej przybędzie figura Michała Archanioła z Gargano.

Figura pochodzi z Apulii, w południowo-wschodnim regionie Włoch, na górze Gargano, z miasta Monte Sant'Angelo, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych w kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Słynąca łaskami rzeźba św. Michała Archanioła została wykonana w 1507 r. przez Andreę Contucciego. Dzięki księżom michalitom, od pięciu lat jej kopia peregrynuje po polskich parafiach.

Figura będzie towarzyszła bialczanom podczas modlitwy w parafii św. Michała Archanioła przy ul. Pokoju przez pierwsze trzy dni czerwca (od piątku do niedzieli).

Pozostałe artykuły

Informujemy, że od 28 lipca do 31 lipca br. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Średniej i Rzecznej w Białej Podlaskiej.

Informujemy, że w dniach 29–30 lipca br. planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej, na odcinku od ul. Budkiewicza...

ELEMENTY – święto hip-hopu, tańca ulicznego, deskorolki i jazdy na BMX tego lata odbyło się po raz pierwszy w Białej Podlaskiej.

Już w najbliższy piątek (25 lipca) koncert zespołu Black Star Mantra. Startujemy o godz.20:00 na placu Wolności.

Wspaniała zabawa w parku wodnym przy ul. Terebelskiej już w najbliższy czwartek (24 lipca). Rozpoczynamy o godz. 11:00.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.