Podczas pierwszego koncertu 7. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Parafia bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej wystąpili: Zuzanna Bator, Maciej Bator i Angelika Rzewuska.
Białą Podlaską odwiedziła amerykańska delegacja, która brała udział w kongresie Polska-Ameryka, organizowanym w ubiegłym tygodniu w Lublinie. Goście zza oceanu mieli okazję wysłuchać cennych informacji o historii miasta i planach rozwoju. Odwiedzili także tereny podstrefy ekonomicznej i złożyli kwiaty przy pomniku amerykańskich żołnierzy w Worońcu.
Wśród gości znaleźli się m.in. senator Dan Feyen, poseł Ken Skowronski, a także Cody Horlacher z Izby Reprezentantów USA. Amerykanom przygotowano prezentację na temat historii Białej Podlaskiej, połączoną z przyszłymi planami budy Centrum Logistycznego.
Symbolicznym akcentem było wspólne złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem Latającej Fortecy w Worońcu. To właśnie tutaj w 1941 niemieckie bombowce zestrzeliły amerykańską maszynę. Cała załoga zdołała się uratować, trafiając pod opiekę m.in. żołnierzy AK.
W okresie poprzedzającym święta majowe bialski Urząd Miasta tradycyjnie rozdaje flagi narodowe. Mieszkańcy miasta mogą ją otrzymać w dniach 29-30 kwietnia 2026 r. w godzinach 7.30 –...
Z okazji Dnia Drogowca i Transportowca prezydent Michał Litwiniuk podsumował dotychczasowe działania Miasta Biała Podlaska w obszarze infrastruktury oraz transportu zbiorowego. Bilans ostatnich lat to niemal 60 zrealizowanych inwestycji drogowych
Półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców - Licealiada, za nami rozgrywki odbyły się na boisku IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.





