Dzień Strażaka w Białej Podlaskiej
2025-05-19
Święto Strażaków obchodzone było w bialskiej komendzie PSP 15 maja. Była to okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie oraz podziękowania za codzienną służbę.
"Nie wychodź z domu. Zakupy dla seniorów" - w trudnym czasie, gdy najważniejsze jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania sięwirusa, Biała Podlaska uruchamia akcję wsparcia osób starszych. Temu służą działania Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka prowadzone wspólnie z MOPSem, Caritasem i ZHP.
W akcję zaangażowanych jest blisko 80 wolontariuszy. Można do nich dołączyć - chętne osoby mogą się kontaktować z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Wolontariusze jeżdżą pod wskazany adres seniora, który zgłosi telefonicznie taką potrzebę, i przywożą potrzebne produkty. MZK umożliwia im bezpłatny przejazd.
W celu uzyskania szczegółowych informacji i uzyskania pomocy należy dzwonić:
- do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
tel. 83 3438537, 83 3433555 (w godz. 7.30 – 15.30)
tel. 794 580 265, 505 011 612 (w godz. 7.30 – 17.00)
- do Caritas
tel. 693 205 350, 512 936 068 (w godz. 9.00 – 19.00)
Święto Strażaków obchodzone było w bialskiej komendzie PSP 15 maja. Była to okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie oraz podziękowania za codzienną służbę.
BLUE RUN – Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu odbędzie się już 21 maja o godz. 17:00. Miejscem startu będzie założenie zamkowo-parkowe Radziwiłłów.
W sobotę (17 maja) do późnych godzin nocnych mieszkańcy mogli zupełnie za darmo zwiedzać wystawy dostępne w Muzeum Południowego Podlasia, a to za sprawą obchodzonej w całej Polsce Nocy Muzeów.
Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Bialskiej obchodzony był Podczas jubileuszu prezydent miasta Michał Litwiniuk wręczył na ręce przewodniczącej Krystyny Olszańskiej Nagrodę...
26. odsłona Bialskich Dni Książki Dziecięcej właśnie startuje. Wydarzenia w ramach XXVI Bialskich Dni Książki Dziecięcej objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.