Aktualności

Bialskie szkoły wypożyczają sprzęt komputerowy potrzebującym uczniom
2020-04-10

10 kwietnia prezydent Michał Litwiniuk przekazał do bialskich szkół 29 tabletów otrzymanych od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego w ramach akcji „Lubelskie wspiera uczniów”.

Zostaną one wypożyczone uczniom mającym utrudniony dostęp do internetu i komputera. Edukacja zdalna jest dużym wyzwaniem - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Trudności sytuacji, w której nauka odbywa się w domu, odczuwalne są szczególnie wtedy, gdy brakuje potrzebnego sprzętu.

W Urzędzie Miasta roztrzygnięto też postępowanie na dostawę 50 laptopów o wartości 100 tys. zł, które także zostaną wypożyczone uczniom. Już pod koniec marca prezydent upoważnił dytektorów szkół do wypożyczania potrzebującym uczniom komputerów, którymi dana szkoła dysponuje.

Pozostałe artykuły

Do 31 sierpnia 2025 roku trwa przyjmowanie wniosków w programie Czyste Powietrze od osób, które poniosły koszty inwestycji i nie zdążyły złożyć wniosku przed zawieszeniem programu w ubiegłym roku.

81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzona była również w Białej Podlaskiej. Spotkanie upamiętniające tę ważną datę odbyło się na placu Wolności, a rozpoczął je dźwięk syreny. 

Gmina Miejska Biała Podlaska podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w sprawie pełnienia roli Operatora Programu „Czyste Powietrze” oraz na prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego.

W Środowiskowym Domu Samopomocy typ C w Białej Podlaskiej panuje zawsze rodzinna i serdeczna atmosfera. Dokładnie w takiej atmosferze przebiegł piknik rodzinny, który odbył się 25 lipca.

  Prezydent miasta podpisał kolejną umowę z doktorem Januszem Trzosem z NZOZ T‑MED na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w  ramach "Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych u mieszkańców miasta Biała Podlaska w wieku 60+”

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.