81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzona była również w Białej Podlaskiej. Spotkanie upamiętniające tę ważną datę odbyło się na placu Wolności, a rozpoczął je dźwięk syreny.
W dniach od 1 do 9 lutego 2021 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska trwa nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis będzie przeprowadzony w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r.
Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:
- mieć ukończone 18 lat,
- cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
- posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
- nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydat na rachmistrza zobligowany jest do wzięcia udziału w szkoleniu przeprowadzanym w trybie zdalnym, które obejmować będzie część teoretyczną oraz część praktyczną. Szkolenie zakończone zostanie egzaminem realizowanym za pomocą aplikacji e-learning. Kandydaci, którzy uzyskają pozytywny wynik z egzaminu (co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi), zostaną wpisani na listę osób zakwalifikowanych do pełnienia roli rachmistrza. O kolejności na liście decydować będzie najwyższa liczba punktów uzyskanych na egzaminie oraz najkrótszy czas, w jakim zostanie napisany test w przypadku takiej samej liczby uzyskanych punktów.
Szczegółowa informacja dotycząca naboru oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w serwisie internetowym Urzędu Miasta Biała Podlaska:
https://um.bialapodlaska.pl/msi/3987
Kandydaci na rachmistrzów spisowych mogą kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym w Białej Podlaskiej pod nr telefonu: 83 341 61 22 lub 83 341 61 57.
Gmina Miejska Biała Podlaska podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w sprawie pełnienia roli Operatora Programu „Czyste Powietrze” oraz na prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego.
W Środowiskowym Domu Samopomocy typ C w Białej Podlaskiej panuje zawsze rodzinna i serdeczna atmosfera. Dokładnie w takiej atmosferze przebiegł piknik rodzinny, który odbył się 25 lipca.
Prezydent miasta podpisał kolejną umowę z doktorem Januszem Trzosem z NZOZ T‑MED na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w ramach "Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych u mieszkańców miasta Biała Podlaska w wieku 60+”
Pani Antonina Banaszek ma sto lat. Z okazji okrągłego jubileuszu życzenia złożył zasłużonej jubilatce prezydent miasta Michał Litwiniuk. Zgromadzona na uroczystości rodzina podkreślała, że stulatka...